Sukces Iveco Daily

24, Jan, 2017

niebieskie-iveco-daily.jpg

Usiłowanie zatamowania zużycia ropy przez samochodowe jednostki napędowe wcale nie jest czymś innowacyjnym w świecie motoryzacji. Wczesna masywniejsza fala wprowadzania na rynek aut o oszczędniejszych motorach zaistniała u końca lat 70-tych ubiegłego wieku kiedy to spowodowany przez państwa OPEC (wytwórców ropy) krach paliwowy objął poniekąd pełen glob. W jego wyniku przykładowo wynikł niezmierny wzrost japońskiego sektora motoryzacyjnego, który zarzucił planetę małolitrażowymi pojazdami kosztem m.in. przedsiębiorstw z USA.

Do zmieniających się uwarunkowań musieli uporządkować się jednocześnie wytwórcy pojazdów z Europy, skądinąd nie wyłącznie wytwórcy wozów osobowych. Pod schyłek lat siedemdziesiątych z połączenia paru oddzielnych przedsiębiorstw powstaje firma Iveco, która miała zająć się wytwarzaniem dopasowanych do bieżących uwarunkowań aut dostawczych a także ciężarowych. Do najlepiej charakterystycznych wozów produkowanych przez niniejszą firmę z niezaprzeczalną sumiennością przyporządkować przystaje niezmiernie wzięty model Iveco Daily wytwarzany już od 1978 r. Pojazd ten odniósł niesamowity sukces o czym potwierdza fakt utworzenia jak do tej pory aż 6 generacji Iveco Daily.

Jest on wyjątkowo popularnym dostawczakiem wśród niezliczonych niedużych firm, nie jedynie w Europie lecz i w Polce, m.in. za sprawą relatywnie tanich jak również nietrudno osiągalnych części Iveco Daily, co oddziałuje na niskie nakłady użytkowania auta, które niechybnie są jednym z elementów przeważających o triumfie owego samochodu. Wytwarzanie Iveco Daily podejmuje się nie tylko w zakładach we Włoszech lecz również w wielu pozostałych krajach jak chociażby Hiszpania lub Argentyna. Dostępna gama odmian nadwozia syci wymagania odbiorców o nietypowych potrzebach.

  • Opublikowany przez Jozek w w